چرا در ارتودنسی زمان شروع درمان ناهنجاری های فک مهم است؟

مارس 14, 2019 توسط mohtasham0
1296x728_Best_TMJ_Exercises_for_Pain_Relief.jpg

چرا در ارتودنسی زمان شروع درمان ناهنجاری های فک مهم است؟

همان طور که قبلا گفته شد در ارتودنسی زمان شروع درمان ناهنجاری های فک، بسیار مهم است. متاسفانه مکرر دیده می شود بیماران با ناهنجاری های بسیار شدید فک به متخصص ارتودنسی مراجعه می کنند، اما سن رشد آن ها به پایان رسیده است که در این صورت مورد درمان ارتوسرجری(ارتودنسی و جراحی فک) خواهند بود.
بعضی از دندانپزشکان بر این باورند تا زمانی که تمام دندان های دایمی رویش نیافتند نیازی نیست بیماران برای ارتودنسی اقدام کنند
در صورتی که زمان مناسب برای درمان ناهنجاری های فک توسط ارتوپدی فک در دختران، 10 سالگی و در پسران حدود 11 سالگی است. در این سن حتی ناهنجاری های شدید و خیلی شدید فکین را می توان با ارتوپدی فک اصلاح نمود، ولی بعد از بلوغ و اتمام رشد برای استتار ناهنجاری های خفیف یا متوسط نیاز به بیرون آوردن دندان و در موارد شدید و خیلی شدید، جراحی فک علاوه بر ارتودنسی نیاز است. جراحی فک علاوه بر هزینه بالا، عوارض خود را دارد.حتی بهترین جراحی های فک هم نمی توانند کاری که ارتودنسی و ارتوپدی فک در زمان رشد انجام می دهند، فراهم سازند چون در زمان رشد توسط ارتوپدی فک،فک ها و سیستم نگهدارنده دندان ها(پریودونشیم) به مرور زمان در وضعیت مطلوب شکل می گیرند.لب ها،زبان و عضلات صورت و جونده و سیستم عصبی، عضلانی دهان و صورت با وضعیت جدید تطابق می یابند، ولی با جراحی فقط یک قطعه از استخوان فک بریده و در جای جدید نصب می گردد.
حتى اگر شما هيچ مشكل دهان و دندان نداشته باشيد، چكاپ دوره اى هر ٦ ماه يك بار توسط دندانپزشك براى پيشگيرى از مشكلات احتمالى و يا درمان مشكلات موجود قبل از اينكه بدتر شوند، ضرورى است و اگر به دنبال بهترین کلینیک دندانپرشکی در اصفهان هستید که تمام خدمانی درمانی و زیبایی را به نحو احسنت انجام دهند، ما به شما کلینیک آریانا را معرفی می کنیم.

درمان ناهنجاری های فک
درمان ناهنجاری های فک

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


آمار بازدید از سایت

  • 123
  • 106
  • 961
  • 2,953
  • 48,715
  • 70
  • 2,860

معرفی

کلینیک آریانا ارئه دهنده بهترین خدمات دندانپزشکی زیبایی با استفاده از تجهیزات بروز دنیا می باشد..


اصفهان،سپاهان شهر -بلوار غدیر – فارابی 3- کوچه نوسود 2

info[at]clinicariana.com
تلفن: 36503671 - 36503702عضویت در کانال تلگرام به پیج اینستاگرام ما بپیوندید

Cropying Raynateb 2019