دندان مصنوعی 

اکتبر 31, 2019 توسط mohtasham0
Partial-dentures-in-Woburn-MA.jpg

دندان مصنوعی

دندانپزشک شما دندان مصنوعی را زمانی برای جایگزینی دندانهای از دست رفته  توصیه می کند که وضعیت فعلی دندانهای طبیعی شما فراتر از ترمیم است. موقعیت هایی که منجر به جایگزینی دندان ها با دندان  مصنوعی است شامل موارد زیر است:

دندانهای پوسیده شده شدید که فقط باید کشیده شوند و ترمیم نمی شوند.

بیماری پریودنتال پیشرفته

درمان ریشه ناموفق

دندان های شکسته فراتر از ترمیم

ریشه های از دست رفته

انواع دندان مصنوعی

دو نوع اصلی از پروتز دندان استفاده می شود ، براساس تعداد دندانهای طبیعی که دندانپزشک قادر به ترمیم و نگه داشتن آن در دهان است.

1-در صورت عدم وجود دندانهای باقی مانده در قوس فوقانی یا تحتانی لثه ، از پروتزهای کامل استفاده می شود. آنها به گونه ای طراحی شده اند که تمام دندان های موجود در قوس دندان را جایگزین می کند. انواع مختلف پروتزهای کامل شامل اوردنچر ، پروتزهای فوری و پروتزهای معمولی است.

2-پروتزهای جزئی هنگام استفاده از یک یا چند دندان از دست رفته در قوس دندانی فوقانی یا تحتانی استفاده می شوند. پروتزهای جزئی از بستهای فلزی یا سرامیکی برای اتصال به دندانهای باقی مانده برای ثبات استفاده می کنند.

 

مدیریت دندان های جایگزین

گذاشتن دندان مصنوعی برای اولین بار نیاز به تغییراتی در سبک زندگی شما در چند ماه اول زندگی دارد. انتخاب مواد غذایی نرم که به راحتی جویده می شود ، تا زمانی که شما با دندان مصنوعی سازگار شود، توصیه می شود.

به دلیل نحوه ساخت پروتز دندان ، ممکن است سخن گفتن برای چند هفته اول تحت تأثیر قرار گیرد. اگر در تلفظ مشکل دارید ، سعی کنید روزنامه را با صدای بلند بخوانید تا گفتاررا تمرین کنید.

استخوان و لثه های شما به ویژه در شش ماه اول پس از کشیدن دندان ها به مرور زمان کوچک می شوند. این ممکن است باعث شود که پروتزهای شما شل شود ، باعث می شود هنگام صحبت یا غذا خوردن روی هم قرار نگیرند. reline روشی است که با افزودن مواد اکریلیک بیشتر به پروتز ، پروتز را با قوس دهان شما سازگار می کنند.

 

پروتزهایی که به تازگی ساخته شده اند و یا بکار رفته اند نیاز به تنظیماتی دارند که توسط دندانپزشک انجام می شود. این کار برای تسکین نقاط فشار روی بافت لثه که ممکن است باعث درد یا ناراحتی شما شود انجام می شود.این تنظیمات بسیار متداول است و حتی باید انتظار تعیین رزرو نوبت های بعدی را نیز داشت ، تا اطمینان حاصل شود که پروتزهای شما بهینه شده و شما به سطح راحتی مطلوبی رسیده اید.

 

مراقبت از دندان های مصنوعی

حتی اگر پروتزهای ساخته شده از آکریلیک بوده و مستعد پوسیدگی دندان نیستند ولی نیاز به تمیز کردن روزانه دارد. مراقبت نادرست از دندان باعث می شود تا باکتری های زیر پروتز به دام بیفتد و باعث زخم بافت لثه  شود و ممکن است باعث ایجاد ضایعات دهان یا برفک شود.

چندین مارک پاک کننده دندان در دسترس است. مواردی را انتخاب کنید که به مواد آکریلیک آسیب نرسانند و به هیچ فلزی را که روی دندان مصنوعی استفاده می شود آسیب نرسانند

 

با دندانپزشک خود صحبت کنید

شما می توانید برای رفع مشکلات دندان های خود به بهترین کلینیک دندانپزشکی اصفهان که برای معاینه وضعیت سلامت دهان و دندان خود مراجعه کنید ،  تا در مورد گزینه های درمانی که برای شما مناسب است  یا هزینه های درمانی دندانپزشکی صحبت کنید. اگر شما کاندیدای دندان مصنوعی باشید هستید ، دندانپزشک شما ممکن است تصمیم بگیرد شما را به متخصص پروتز مراجعه دهد. دندانپزشکی متخصص در زمینه جایگزینی دندانهای از دست رفته ، یا فردی که متخصص رسمی و دارای مجوز است و اقدامات لازم را برای ساختن پروتزهای دندانی سفارشی انجام می دهد.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


جدیدترین مقالات

آمار بازدید از سایت

  • 3
  • 108
  • 904
  • 3,566
  • 126,336
  • 210
  • 7,880

معرفی

کلینیک آریانا ارئه دهنده بهترین خدمات دندانپزشکی زیبایی با استفاده از تجهیزات بروز دنیا می باشد..


اصفهان،سپاهان شهر -بلوار غدیر – فارابی 3- کوچه نوسود 2

info[at]clinicariana.com
تلفن: 36503671 - 36503702عضویت در کانال تلگرام به پیج اینستاگرام ما بپیوندید

Cropying Raynateb 2019